Неостаряващият Негредо изтри нулите от статистиката на Кадис

Кадис загуби всеки от първите си 5 мача в Ла Лига и не отбеляза нито един гол в тях, но при гостуването на Валядолид измъкна драматична победа с 1:0 и вече не е на последното място в класирането. Успеха за тима на Серхио Гонсалес осигури Алваро Негредо. 37-годишният нападател се разписа във втората минута на добавеното време с единствения точен изстрел на Кадис

Валядолид пропусна не едно и две положения пред вратата на Жеремиас Ледесма и трябва да съжалява, че не взе нищо от двубоя. Домакините нямаха късмет и останаха в зоната на изпадащите с едва 4 точки. Кадис има 3 пункта и изпревари Елче, който е единственият отбор без победа.

Двубоят започна с натиск на "бяло-виолетовите", но нито едно от положенията им не се превърна в гол. Кадис пък разчиташе на контраатаки и далечни изстрели. Точно преди почивката Шон Вайсман можеше да даде преднина на Валядолид, но не придаде достатъчно сила на удара си с глава и Ледесма спаси.

През второто полувреме нищо не се промени. Домакините нападаха, а Кадис се бранеше. Гостите обаче използваха единствената си реална възможност за гол и отмъкнаха победата. Това се случи в 92-рата минута, когато Хосеба Салдуа центрира, Серхио Асенхо "увисна" и опитният Негредо полдожи крак, за да прати топката в мрежата.

Голът на Негредо прекъсна серия от 630 минути без попадение за Кадис. Тимът все още е с най-слабото нападение и най-пропускливата защита в Ла Лига. Валядолид остана само с една победа от старта на сезона, а в следващия кръг ще гостува на друг от отборите на дъното - Хетафе.