Хетафе изненада Осасуна

Хетафе постигна победа с 2:0 при гостуването си на Осасуна и се отдалечи от зоната на изпадащите. Хуан Иглесиас откри резултата след половин час игра, а Педро Алварес се разписа в 76-ата минута.

Домакините останаха с човек по-малко в 43-ата минута, когато нападателят Луис Авила бе изгонен. В добавеното време на втората част влезлият като резерва Луис Мила от Хетафе също получи червен картон, но вече бе твърде късно това решение да повлияе на крайния изход от мача.

Осасуна стартира сезона с четири победи в първите си пет мача, но днес допусна първа домакинска загуба. Гостите стартираха по-добре и създадоха първата по-опасна ситуация. Това събуди тима на Арасате и последваха греда на Рубен Гарсия и удар с глава на Брашанац, който накара Сория да прави отлично спасяване.

Хетафе едвам удържаше съперника, но успя да поведе в 30-ата минута след грешка в защитата на домакините. Попадението обърка сметките на Осасуна, а малко преди почивката грубо влизане на Авила доведе до червен картон, който даде още по-голямо предимство на тима от Мадрид. През второто полувреме играта бе накъсана и изпълнена с нарушения. В 76-ата минута Хетафе стигна до втори гол и реши мача.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!