Кьолн покоси Борусия (Д) с бърз обрат

Отборът на Кьолн осъществи обрат и записа домакински успех с 3:2 над Борусия (Дортмунд) в двубоя помежду им от осмия кръг на Бундеслигата. Така „козлите“ спечелиха на своя стадион срещу този опонент за първи път от декември 2015 година насам.

„Жълто-черните“ бяха по-опасният тим през първата част и заслужено се оттеглиха на почивката с преднина. Тя беше постигната след гол на Юлиан Брант в 31-вата минута, когато той се възползва от асистенция на Джуд Белингам. Домакините обаче започнаха второто полувреме настървено и така направиха светкавичен обрат. В 53-ата минута Флориан Кайнц се разписа след пас на Линтон Маина, а само три минути по-късно именно той центрира за корнер, за да може с глава Щефен Тигес да даде аванс на тима. Той можеше да нарасне още повече в 69-ата минута, но гредата спря изстрел на Флориан Дитц. Все пак Кьолн стигна до трето попадение само две минути по-късно, когато Деян Любичич беше точен с красив гол. В 78-ата минута Дортмунд върна интригата в мача, след като Бено Шмитц си отбеляза автогол заради рикошет при центриране на Том Роте. Гостите обаче няма сили за изравнително попадение и така претърпяха третата си шампионатна загуба за кампанията.

Така Борусия остана на четвъртата позиция в класирането с 15 точки, а Кьолн се изкачи на седмото място с 13 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages