В Германия питат: Как с тази игра ще бием Бразилия и Аржентина?

Равенството 3:3 с Англия на "Уембли" в понеделник беше прието нормално от селекционера и футболистите на Германия, но пресата в страната остана силно притеснена от демонстрираното от играчите на Ханзи Флик в последния мач от Лигата на нациите.

Двубоят с англичаните бе последният официален за Германия преди началото на Световното първенство в Катар на 20 ноември, а играта събуди страхове, че може да се повтори фиаското от предишното световно първенство в Русия, на което Германия отпадна още в груповата фаза. Срещу Англия Германия поведе с 2:0 в началото на второто полувреме с голове на Илкай Гюндоган и Кай Хаверцт, но после съперникът обърна с три попадения за 11 минути,  та се наложи късен втори гол на Хавертц в 87-ата минута да спасява “маншафта” от поражение.

"Хаотичното представяне при равенството 3:3 само подсилва съмненията, че отборът е готов за Мондиала. Как ще се справим в Катар при наличието на опоненти във форма, в каквато са например Бразилия и Аржентина?", питат от “Кикер”.

Списанието дава високи оценки на Хавертц и Джамал Мусиала, който изработи дузпата за гола на Гюндоган, но встрани от тях двамата позитивите в играта на Бундестима са твърде малко, смятат в Германия.

"Германският отбор е притеснително далеч от собствените си амбиции и дори по-далеч от световния връх само седем седмици преди старта на Мондиала", добавят от Кикер.

Германия има реален шанс да стигне до финала на Мондиала, вярва Гюндоган

Според “Зюддойче Цайтунг” проблемите на Германия в атака изведнъж са се превърнали в проблеми в защита, като англичаните са показали пробойните в отбрана при отсъствието на Антонио Рюдигер.

Следващото събиране на германските национали ще бъде на 14 ноември, когато започват кратък тренировъчен лагер в Оман. Четири дни по-късно тимът ще се премести в Катар, а на 23 ноември започва участието си на финалите с мач срещу Япония. В групата са още Испания и Коста Рика.

Флик: Не бива толкова лесно да изпускаме преднина от два гола