Голове от груби грешки белязаха двубоя между Андора и Латвия

Отборите на Андора и Латвия завършиха наравно 1:1 на „Естади Насионал“ в последния си двубой от Дивизия D на Лигата на нациите.

И двата тима пропуснаха възможности да стигнат до победата, като също така допуснаха по един нелеп гол. Първо в 50-ата минута при изпълнение на аут Марк Валес не успя да овладее късия пак на вратаря Икер Алварес и така позволи на да Раймондс Кролис да асистира на Владиславс Гутковскис за попадението, с което гостите поведоха в резултата. В 88-ата минута обаче при подаване назад на Елвис Стуглис към Павелс Стейнборс стражът се засуети на границата на наказателното поле. Така Алберт Росас с лекота му отне топката и я прати в опразнената врата, донасяйки ремито за домакините.

Латвия все пак спечели групата и с това промоция в Дивизия С, след като събра 13 точки и изпревари втората Молдова (13 т.) само заради предимството си в преките двубои помежду им. Андора завърши на третата позиция с 8 спечелени пункта, а Лихтенщайн остана на дъното в класирането без актив.

Снимки: Imago