Национал разгроми Спартак (Плевен) в Елитната U15

Отборът на Национал (U15) победи категорично Спартак (Плевен) в среща от 8-я кръг на Елитната група до 15 години. Момчетата на Владимир Лилов и Станислав Катранков поведоха с два гола на Дилян Шишманов. Крилото реализира след пробиви и асистенции на Кристиян Горянов и Даниел Ръжданов от ляво. До края на първата част повече попадения не паднаха и резултатът остана без промяна.

След почивката домакините вдигнаха оборотите, заиграха много по-разнообразно и опасно и положенията се заредиха едно след друго. В 47-ата минута Горянов наказа грешка на съперниковия вратар за 3:0, а Алекс Тунчев бе на точното място след корнер и направи 4:0. В края на мача Горянов центрира на главата на високо летящия Ники Любомиров, който заби топката в мрежата за 5:0.

В следващия кръг Национал c гостува на Дунав (U15) в Русе, докато Спартак (Плевен) (U15) приема Локомотив (Пловдив) (U15).