Словакия се провали у дома срещу Азербайджан

Словакия продължава да изненадва неприятно феновете си в тазгодишното издание в в Лигата на нациите, след като тази вече загуби с 1:2 домакинството си на Азербайджан в двубой от група 3 на Лига "С", който се явяваше и директна битка за второто място. . Ренат Дадашов даде преднина на гостите минута преди края на първата част. Словаците нямаха късмет, тъй като преди този гол удар на Матуш Беро срещна гредата. След почивката това се случи за втори път след изстрел на Боженик. Все пак Словакия си помисли, че стига поне до точката в добавеното време, когато Ерик Жирка реализира дузпа за 1:1. В 95-ата минута обаче Хоят Хагверди донесе победата на Азербайджан, след като бе точен с глава.

С този успех азерите излязоха на второ място в класирането. По-рано днес Казахстан си гарантира първата позиция в групата и промоция в Лига "В" след домакински успех с 2:1 над отбора на Беларус.

Словакия е на трето място с актив от шест точки - една по-малко от Азербайджан и цели седем зад Казахстан.