Холанд наказа бившия си отбор и донесе победата на Ман Сити

Ерлинг Холанд се разписа в шести пореден мач. Този път той го направи срещу бившия си отбор Борусия (Дортмунд) и донесе победата на Манчестър Сити с 2:1. Германците го опазиха в голяма част от мача и дори поведоха в 56-ата минута след попадение на Джуд Белингам. "Гражданите" обаче стигнаха до пълен обрат в края. Джон Стоунс изравни в 80-ата минута, а четири минути по-късно Холанд се разписа.

Отборът на Пеп Гуардиола вече има две победи и е едноличен лидер в група G на Шампионската лига. Холанд пък вече има 13 гола за Ман Сити, като 3 от тях са в Шампионската лига. Норвежецът има 26 попадения в 21 мача в най-престижния клубен турнир.

"Гражданите" владееха топката в големи периоди и контролираха случващото се на терена в първата част на двубоя. Те обаче не създаваха чисти ситуации пред вратата на гостите. Борусия бе разположен доста дефанзивно, като разчиташе на контраатаки и в редките моменти, в които успяваше да ги организира, те изглеждаха опасни.

През първото полувреме Дортмунд стигна до един удар в рамките на вратата и той не затрудни Едерсон. След почивката обаче германците действаха по-агресивно в предни позиции. В играта на домакините не се виждаха някакви промени и тимът на Един Терзич започна да се чувства все по-комфортно на "Етихад".

В 52-ата минута прекрасна контраатака изведе Ройс в наказателното поле. Капитанът на гостите финтира отлично и стреля, но прати топката покрай вратата. Последваха още две бързи атаки на Борусия, които Мюние завърши с неточни центрирания. В 56-ата минута обаче "жълто-черните" поведоха. След ъглов удар топката стигна до Ройс, той центрира остро и Белингам засече топката с глава и откри резултата.

Гуардиола реагира на пасивната игра на отбора си, като извърши тройна смяна преди да е изминал половин час игра. Бернардо Силва, Фил Фоудън и Хулиан Алварес влязоха на мястото на Марез, Грийлиш и Гюндоган. Ман Сити се активизира, но имаше нова опасност пред вратата на домакините. В 67-ата минута "гражданите" стигнаха до първати си по-сериозна възможност, което бе и първи шанс за Холанд. Де Бройне го изведе отлично, но ъгълът бе малък и ударът на норвежеца срещна външната страна на гредата.

Натискът на шампиона на Англия се увеличиваше и защитата на Борусия имаше все повече работа. Поредната отлична намеса на Хумелс попречи на топката да стигне до Холанд в 72-ата минута. Терзич извърши много дефанзивна смяна и секунди след нея Сити изравни. Той извади централния си нападател Антони Модест и пусна на негово място централен защитник в лицето на Шлотербек.

Страхотен удар на Джон Стоунс доведе до изравняването. Защитникът получи топката на границата на наказателното поле и я изстреля с огромна сила. Топката обаче бе в обсега на вратаря Александер Майер и той можеше да се намеси по-добре. Стражът трябваше да вади топката от мрежата си и четири минути по-късно и отново имаше възможност да се намеси. Изключително подаване на Кансело бе завършено по акробатичен начин от Холанд и Ман Сити поведе.

До края имаше положения и пред двете врати. Мюние бе изведен на добра позиция, но не завърши по най-добрия възможен начин. Последва шанс за влезлия като резерва Алварес, но този път Майер успя да спаси. В добавеното време Донийл Мален можеше и да изравни, но стреля неточно.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БОРУСИЯ ДОРТМУНД 2:1
0:1 - Белингам (56)
1:1 - Стоунс (80)
2:1 - Холанд (84)

Снимки: Gettyimages