„Студентите“ биха Партизан

Академик се наложи с 2:0 над Партизан (Червен бряг) в Свищов. Двубоят е от шестия кръг на Северозападна Трета лига. Герой за „студентите“ е автора на двата гола Александър Стоянов.

От Свищов: Няма да изневерим на себе си

Домакините започнаха по-добре и имаха превес в началния четвърт час. Пропуснаха обаче възможност да открият резултата. После мача стана равностоен. Гостите проведоха две контраатаки, които обаче не завършиха с попадение. Началото на втората част беше идентично като първото. Неразбирателство между вратаря Георги Милчев и Борислав Иванов в 63-ата минута беше наказано с гол от Александър Стоянов. Малко преди това червенобрежкия страж допусна същата грешка, но тя остана без фатални последствия. Изоставащи в резултата, футболистите на Партизан натиснаха.

Любомир Иванов: Да продължим успешната серия

Играещият треньор Любомир Иванов подаде на Петьо Славчев, но той се засуети и шанса за изравняване на резултата отлетя. Моментално Георги Йорданов подаде на Стоянов, той преодоля Борислав Иванов и реализара втория гол. В оставащото време до края имаше по една опасност пред двете врати, но резултата остана непроменен.