Партизан излъга Янтра в Полски Тръмбеш

Партизан (Червен бряг) надви Янтра в Полски Тръмбеш с 2:1. Двубоят от четвъртия кръг на Северозападната Трета лига. Гостите започнаха без няколко основни футболисти, а в последния близо половин час играха в намален състав. Началото беше за домакините, но Тони Маречков и Християн Кожухаров пропуснаха да им дадат аванс в резултата. Това обаче направи Любомир Генчев от дузпа в 20-ата минута. Постепенно равновесието на терена беше възстановено.

Любомир Иванов: Играем успешно срещу Янтра (Полски Тръмбеш)

Вратарят на Янтра Радослав Рашков спаси удар от фаул на Милен Тонев. Той пък напусна с контузия в 40-ата минута. Красен Славчев и Христо Димов застрашиха по веднъж вратите до края на полувремето. Червенобрежкият тим започна по-добре след почивката. В 52-ата минута играещия треньор Любомир Иванов изпълни фаул, Рашков изби в гредата и Калоян Тодоров с добавка изравни в 52-ата минута. Футболистите от Полски Тръмбеш, реагираха мигновено с опасни удари на Генчев, Маречков и Ростислав Данчев. Само за минута в средата на полувремето, Христо Димов получи два жълти и червен картон. Съотборниците му заиграха на контраатаки.

В 85-ата минута Любомир Иванов подаде на Михаил Милчев. Той преодоля двама и стреля неспасяемо от границата на наказателното поле – 1:2. В оставащото време равенството на два пъти беше близо, но си остана мираж.