Ювентус (Малчика) елиминира Партизан (Червен бряг) за купата на АФЛ

Ювентус (Малчика) победи с 3:2 в Червен бряг местния Партизан и се класира за следващия кръг на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Домакините бяха сред четирите най-силни отбора в надпреварата през миналия сезон. В мача тази вечер обаче съперникът им започна по-добре. Асен Медведев откри за гостите в 20-ата минута с удар по диагонала. Той и Румен Миков пропуснаха да увеличат аванса след контраатаки. Опасен удар към отсрещната врата отправи Петьо Славчев. Той асистира и за изравнителното попадение на Станислав Антонов в последните секунди на първото полувреме. Червенобрежкият вратар, който за пореден път демонстрира голмайсторски умения, доведе до пълен обрат в резултата с попадение от фаул в 50-ата минута. После съотборника му Михаил Милчев излезе сам срещу противниковия страж, но прехвърли него и вратата му. Калоян Тодоров пък стреля опасно, но вратаря на Ювентус се справи. Така се стигна до 80-ата минута, когато стража на Партизан Георги Милчев фаулира Миков и Александър Скорчев изравни от дузпа. Мартин Милков пък стреля по диагонала за окончателното 2:3 в 87-ата минута.