Вихър сломи Академик (Свищов) накрая

Вихър (Славяново) надигра у дома с 2:1 Академик (Свищов) в двубой от петия кръг на Северозападна Трета лига. Въпреки че владееха инициативата през цялото време, домакините се зарадваха едва в последните секунди на срещата.

Николай Боянов: Очаквам реакция

През първото полувреме Благовест Ленков и на три пъти Калин Иванов пропуснаха да дадат аванс на славяновския тим. В средата на втората част Димитър Костадинов откри резултата за „студентите“ с удар от 25 метра, топката се удари в гредата и падна зад голлинията.

Десетина минути преди края беше фаулиран Ленков и Християн Петков вкара дузпата – 1:1. В последните секунди Жулиен Бенков донесе победата след заучено изпълнение на фаул. Той, Ленков, Петков и Тони Паликрушев пропиляха другите голови възможности за Вихър през второто полувреме.