Лига 1 има нов водач

Ланс победи с 1:0 гостуващия Троа и излезе начело във временното класиране на Лига 1. Тимът от Северна Франция стигна до трите точки с попадение на Кевин Дансо в 39-ата минута. Домакините имаха изобилие от чисти положения, но пропуските им запазиха интригата до самия край на двубоя.

През първото полувреме Ланс изцяло доминираше и още в 6-ата минута Флориан Сотока нацели десния страничен стълб, а след това с пропуски се отличиха Лоис Опенда и Давид Коща. Така се стигна до попадението на Дансо. Бранителят на домакините засече с глава центриране на Пжемислав Франковски и даде преднина на своя тим.

Троа промени поведението си на терена след почивката. Гостите все по-често атакуваха и на няколко пъти бяха близо до изравняването, но Брис Самба отрази силен удар на Мама Балде, а шут на Уилсон Одобер беше блокиран от бранител в жълто-червено. В 69-ата минута Сотока отправи изстрел с глава, но стражът на Троа Готие Галон я отби в напречната греда.

С победата Ланс събра 16 точки - с една повече от Пари Сен Жермен и Марсилия, които още не са изиграли мачовете си от 7-ия кръг. Троа заема 11-то място в подреждането със 7 точки.