Ланс загуби точки в Реймс, Лил обърна Монпелие

Ланс, който преди този кръг имаше равни точки с лидерите във Франция Пари Сен Жермен и Марсилия, загуби важни точки в Реймс, завършвайки 1:1 с домакините. Гостите обаче може да са доволни от развоя на събитията, тъй като в 66-ата минута те останаха с човек по-малко на терена заради червен картон на Дейвер Машадо. Само пет минути по-късно Фоларен Балгун откри резултата за Реймс и отборът усещаше, че ще спечели трите точки. В 82-рата минута Лоис Опенда изравни и все пак спаси една точка, която изведе тима на трето място в класирането.

Троа и Рен завършиха 1:1. Домакините започнаха по-силно мача и в 14-ата минута Ике Югбо беше на точното място в точното време, за да направи добавка в наказателното поле за 1:0. Само десет минути по-късно обаче Йоан Салмие от Троа направи ужасяващо влизане в краката на съперник пред погледата на съдията, който веднага извади червен картон.

Така инициативата в мача мина в ръцете на гостите от Рен, които обаче не успяха да изравнят преди почивката. Това обаче стана в 48-ата минута, когато Мартен Терие подаде на Батист Сантамария на границата на наказателното поле, последния спря чудесно топката и я вкара в левия ъгъл и с помощта на страничния стълб. До края на двубоя обаче Рен не бе способен да измъкне победата, а в края и Троа имаше своите шансове с 10 души.

Клермон победи Тулуза с 2:0, като и двата гола паднаха след почивката. Максим Гоналон откри още в 46-ата минута, а дълбоко в добавеното време се разписа и Мухамед Чам. За гостите цял мач изигра бившият футболист на Левски Стайн Спиерингс. Лориен се наложи над аутсайдера Аячо с 1:0 като гост. Единственото попадение бе дело на Данго Уатара в началото на второто полувреме, който се измъкна абсолютно сам отдясно и надигра вратаря с удар в близкия ъгъл.

Мачът между Брест и Страсбург също завърши без победител - 1:1. Домакините откриха резултата чрез Пиер Леес-Мелу още в деветата минута, но 20 по-късно Людовис Ажорк изравни за Страсбург от дузпа. Малко след това Пърчич от гостите бе изгонен с директен червен картон, но въпреки че те играха близо час с човек по-малко на терена, задържаха равенството.

Шампионът на Франция от 2021 година Лил победи с 2:1 Монпелие като гост в ранния неделен мач в Лига 1. "Песовете" успяха да направят пълен обрат, след като изоставаха в резултата с 0:1 след 20 минути игра. Тогава вратарят на гостите Леонардо Жардим излезе неразчетено извън наказателното поле и се размина с топката, от което се възползва Елие Ваи, който откри за домакините. Лил изравни в 41-вата минута с хубава атака, при която бившият футболист на Монпелие Реми Кабела подаде на Джонатан Дейвид, който отбеляза.

Краят на първото полувреме бе кошмарен за домакините, тъй като опитният Валер Жермен бе изгонен от терена с директен червен картон за опасно нарушение. В 57-ата минута Анхел Гомес успя да изведе гостите напред в резултата. Въпреки че бе с 10 души на терена Монпелие опита финален натиск, за да стигне до равенство. Това отвори много пространства в защитата им и в последната минута на добавеното време Джонатан Дейвид получи пас от Бамба и с диагонален удар отляво оформи крайното 3:1.

Снимки: Imago