Светкавичен обрат осигури първа победа на Верона за сезона

Отборът на Верона осъществи обрат и записа първи успех през новия сезон, побеждавайки гостуващия Сампдория с 2:1. Също така това е първа победа за “мастифите” на техния стадион от точно пет месеца насам.

Любопитното е, че и трите гола в двубоя дойдоха в рамките на едва осем минути. “Моряците” бяха тези, които поведоха в 40-ата минута след красив гол на Франческо Капуто. Само четири минути по-късно обаче домакините изравниха. Тогава при центриране на Филипо Терачиано Тома Анри отправи удар с глава. Топката срещна напречната греда, но се удари в гърба на вратаря Емил Аудеро и в крайна сметка влезе в мрежата му. В третата минута от добавеното време светкавичният обрат на Верона стана факт, благодарение на попадението на дебютанта Джош Дойг. През втората част “джалоблу” имаха няколко възможности да направят победата си по-убедителна, но Аудеро не позволи това да стане с блестящите си намеси.

Така Верона се изкачи на 13-ото място с 5 точки в актива си, а Сампдория е в зоната на изпадащите, заемайки 18-ата позиция със само два спечелени пункта и нито един успех до момента.

Снимки: Gettyimages