Oчаквайте в 19:00: Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България

Първият гол на Самп сложи прът в колелото на Лацио, СМС със запомняща се асистенция

Лацио пропусна възможността да спечели втора поредна победа и да събере 10 точки, след като завърши 1:1 със Сампдория в Генуа. "Римските орли" поведоха с дежурния гол на Чиро Имобиле (21'), дошъл след брилянтна асистенция на Милинкович - Савич. Тимът на Сари водеше до 91-вата минута , но допусна изравнително попадение, дело на Маноло Габиадини. Това бе първо попадение за Самп от началото на сезона. То донесе на отбора и втората точка.

Луис Алберто започна в стартовия състав на Лацио заедно с Чиро Имобиле, след като испанецът се появи като резерва в миналия кръг и вкара страхотен гол при победата над Интер.

Ветеранът Фабио Куалярела водеше атаката на отбора на Сампдория. Иначе Джампаоло бе направил общо цели пет промени.

Лацио започна по-добре и след като Аудеро спаси два опасни удара на Андерсен, в 21-вата минута гостите заслужено поведоха в резултата. Млинкович-Савич изведе с гениална асистенция с пета Чиро Имобиле, който излезе сам срещу стража на домакините и провря топката между краката му за 0:1.

В 30-ата минута Куалярела падна в наказателното поле след контакт с Марушич. Ситуацията мина проверката на ВАР, главният рефер също изгледа повторение на монитора, но дузпа не бе отсъдена.

Пет минути преди почивката Проведел спаси опасен удар на Куалярела и така съхрани преднината на "орлите".

След почивката двубоят бе доста равностоен, но интересните положения бяха рядкост. Въпреки това домакините създаваха повече напрежение пред вратата на Проведел. Той спаси по един опасен удар на Ринкон и Капуто, но в добавеното време именно венецуелецът изведе много добре Маноло Габиадини. Бранителите на Лацио не се ориентираха и италианецът прати топката в ъгъла, реализирайки първия гол за Самп от началото на сезона - 1:1.

Снимки: Imago