Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Брейтуейт дебютира с победен гол за първия успех на Еспаньол

Отборът на Еспаньол записа първата си победа през този сезон, след като спечели с 1:0 визитата си на Атлетик Билбао в двубоя помежду им от четвъртия кръг на Ла Лига. За баските пък това беше първо поражение през кампанията.

Домакините определено владееха инициативата преди почивката, но точността на ударите им беше твърде неубедителна. Най-близо до гол те бяха в самия край на първото полувреме, когато след изпълнение на пряк свободен удар точно пред наказателното поле Алекс Беренгер разтресе напречната греда. След почивката обаче “папагалчетата” заиграха по-смело и стигнаха до победно попадение в 83-ата минута. То беше дело на дебютанта Мартин Брейтуейт, който беше привлечен от състава на градския съперник Барселона в последния ден от трансферния прозорец. Нападателят успя да се справи с централната двойка защитници - Йерай Алварес и Даниел Вивиан, които взаимно си попречиха, и след това прати топката покрай Унай Симон за единствения гол в срещата.

Така Атлетик е на 6-ата позиция в класирането с актив от 7 точки, колкото имат още четири тима, а Еспаньол заема 14-ото място с 4 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages