Бензема измъкна Реал срещу Еспаньол

Карим Бензема за кой ли път се превърна в герой за Реал Мадрид. Той отбеляза два гола в края при гостуването на Еспаньол. Отборът на Карло Анчелоти спечели с 3:1 и е с пълен актив от 9 точки след третия си мач в Ла Лига за този сезон.

Реал доминираше в началото на срещата и Винисиус откри в 12-ата минута. Хоселу изравни малко преди почивката, а Еспаньол се представи на по-високо ниво през втората част. Бензема даде аванс на гостите две минути преди края, а в добавеното време добави още едно попадение след удар от фаул. Малко преди последното попадение вратарят на каталунците Лeкомт получи червен картон.

От самото начало Реал имаше сериозен контрол върху случващото се на терена и почти не пускаше топката. Домакините се бяха затворили в опит да спрират атаките на съперника, но не го правеха успешно. В 12-ата минута прекрасно подаване на Чуамени сложи топката на пътя на Винисиус, който я прати покрай вратаря Лекомт.

След 20-ата минута Еспаньол успя да види топката и дори да организира 2-3 атаки, които не застрашиха Куртоа. Ситуациите пред другата врата бяха далеч по-опасни и след половин час игра Винисиус отправи хубав удар, но топката мина над вратата. Тони Кроос също се озова на добра позиция за изстрел, но той бе блокиран. В 38-ата минута за първи път от началото на мача Куртоа трябваше да се намесва след силен удар от дистанция на Винисиус Соуса.

Малко преди почивката каталунците бяха близо до изравняване. След ъглов удар Кабрера отклони топката с глава и тя мина на сантиметри от лявата греда на Куртоа. Секунди по-късно гол за домакините дойде. Хоселу получи отлично подаване в наказателното поле, овладя и стреля. Вратарят отрази, но топката се върна в нападателя и този път той успя да го преодолее.

След почивката Реал опита да вдигне темпото и да бъде по-агресивен. Еспаньол обаче играеше доста по-уверено през второто полувреме, което доведе до равностойна игра и атаки към двете врати. В 59-ата минута домакините стигнаха до великолепна възможност да поведат. След центриране топката се озова в Хоселу на няколко метра пред голлинията. Той първо не успя да уцели кълбото, но то се върна при него и последва силен изстрел в обсега на Куртоа, който се справи блестящо.

Стражът на каталунците също се изяви, когато отрази удар на Бензема. Последва страхотен пробив на влезлия като резерва Камавинга през центъра. Французинът стигна до наказателното поле и опита да стреля, но бе блокиран. Топката се озова в Кроос, който намери Бензема и той я отклони в мрежата, но бе отсъдена засада.

Еспаньол се бори много и вече виждаше как печели точка, но отборът на Анчелоти не се беше отказал. Две минути преди края великолепно подаване на Родриго, който влезе като резерва, намери Бензема и французинът прати топката в мрежата за 1:2. В добавеното време попадение на Родриго бе отменено поради засада. След неразбирателство в защитата на домакините Себайос отклони топката към него. При подаването обаче вратарят Лекомт го повали. След разглеждане на ситуацията съдията показа червен картон на стража. От отсъдения фал Бензема се разписа и увеличи аванса на гостите.

ЕСПАНЬОЛ - РЕАЛ МАДРИД 1:3
0:1 - Винисиус (12)
1:1 - Хоселу (43)
1:2 - Бензема (88)
1:3 - Бензема (90+10)

Снимки: Gettyimages