Кремонезе спечели първата си точка в Серия "А" през този век

Новакът в Серия "А" Кремонезе спечели първата си точка през този сезон, след като завърши наравно 0:0 като домакин на Сасуоло в най-ранния мач от неделната програма от петия кръг на първенството. Точката също така е първа за “гриджоросите” в италианския елит през този век, тъй като те не бяха играли в него от 1995/96 насам.

Тимът обаче така и не отправи точен удар в днешния двубой въпреки своите 10 опита. В 35-ата минута Сирил Десерс все пак прати топката в мрежата, но ВАР не призна гола поради засада. В 53-ата минута Андреа Пинамонти се разписа, но и неговото попадение не беше зачетено поради същата причина. Така Кремонезе прекрати негативната си серия от четири мача и е на предпоследната позиция в класирането с единствената си точка до момента. Сасуоло пък е на 11-ото място с 6 спечелени пункта до момента, като това е трето поредно реми за “неровердите”.

Снимки: Gettyimages