100 години ски спорт в България

Милан се препъна и при второто си гостуване

Шампионът Милан не успя да спечели и второто си гостуване през новия сезон в Серия “А”, след като завърши 0:0 срещу Сасуоло в мач от 4-тия кръг. Тимът от Милано дори можеше да загуби, ако в 22-рата минута вратарят Майк Менян не беше спасил дузпа, изпълнена от Доменико Берарди.

Все пак "росонерите" имат и два успеха на сметката си, а в събота им предстои дерби срещу Интер.

Милан се представи крайно неубедително и завърши само с два удара в очертанията на вратата, като вторият от тях дойде в добавеното време, когато пък тимът беше с човек по-малко заради травма на Алесандро Флоренци.

Стефано Пиоли направи няколко промени в стартовия състав на “росонерите”, като гласува доверие от първата минута на Симон Кяер, който не беше играл от 9 месеца насам заради травма. Шанс получи и халфът Томазо Побега, който обаче разочарова. Представилият се отлично срещу Болоня преди дни Шарле де Кетеларе беше резерва, но в течение на мача се появи в игра.

Домакините от Сасуоло излязоха в 4-3-3 с Доменико Берарди, Йоргос Кириакопулос и Андреа Пинамонти в предни позиции.

Рафаел Леао пропусна първата добра възможност, след като в 8-ата минута от около 18-19 метра не уцели вратата, в рамките на която не беше стражът Консили. Четири минути след това нападателят на Милан отново шутира и отново в аут, но този път по-опасно.

Браим Диас също намери шанс да шутира в близост до целта - в 14-тата минута.

Сасуоло обаче стигна първи до 100-процентов шанс, след като в 22-рата минута тимът спечели дузпа за нарушение на Салемакерс срещу Кириакопулос. Берарди обаче не успя да реализира от бялата точка, след като вратарят Менян спаси изстрела му.

Независимо от този епизод Милан продължи да бъде по-добрият отбор, но положения нямаше. Отличен шанс се откри пред Оливие Жиру чак в 40-ата минута, но французинът също изпрати кълбото аут.

Малко след началото на второто полувреме Берарди се контузи след единоборство с Тео Ернандес и беше заменен.

Наближавайки час игрово време, треньорът на Милан Стефано Пиоли вкара в игра Шарл де Кетеларе и Сандро Тонали. След това гостите натиснаха и станаха по-опасни.

Тимът в бяло обаче така и не стигаше до чисти голови ситуации, а играта напусна и Жиру. В последната минута на редовното време Алесандро Флоренци получи травма и не можеше да продължи. Така Милан остана с 10 души, тъй като отборът вече беше извършил всичките си разрешени пет смени.

В даденото 7-минутно добавено време Рафа Леао нанесе удар, който също беше спасен от Консили

Снимки: Imago