Два гола на Дибала, дебют на Белоти и първо място за Рома

Рома оглави класирането в Серия "А" след категорична победа с 3:0 срещу новака Монца. Пауло Дибала беше голямата звезда в двубоя на "Олимпико". Аржентинският национал отбеляза дебютните си две попадения с екипа на "вълците" и им осигури добър аванс още до почивката. Третият гол за тима на Жозе Моуриньо вкара защитникът Рожер в 61-вата минута.

Малко преди края на мача в игра за Рома се появи най-новото попълнение на отбора Андреа Белоти, който замени Тами Ейбрахам. Валентин Антов този път остана на пейката за Монца, а съставът на Джовани Стропа остана без спечелена точка и след четвъртия кръг, като е на последното място в подреждането. С 4 загуби е и друг от новаците в елита - Кремонезе

Дибала вече можеше да се похвали със 100 гола в Серия "А" в изиграните от него в 275 мача в най-високото ниво на италианския футбол. Първото попадение на аржентинския национал беше преди 10 години с екипа на Палермо срещу Сампдория. Дибала завърши престоя си в Сицилия с 16 гола, а след това се разписа 82 пъти с екипа на Ювентус. Той е и един от осемте футболисти с поне 100 гола и 50 асистенции в Серия "А".

Дибала и Лоренцо Пелегрини действаха зад Ейбрахам в атаката на Рома, а Неманя Матич започна до Браян Кристанте в средата на терена. За първи път като титуляр за Монца стартира Матео Песина. Заради контузии обаче двубоя пропуснаха Андреа Ранокия, Марко Д'Алесандро и Пабло Мари.

Дибала откри за Рома в 18-ата минута, когато Тами Ейбрахам спечели една висока топка и я отклони на пътя на своя съотборник. Аржентинецът показа скоростта си между двама бранители и с премерен удар реализира първия си гол за Рома.

В средата на полувремето Мараш Кумбула се контузи и беше заменен от Крис Смолинг. В 32-ата минта Ейбрахам се откъсна и стреля, но Микеле Ди Грегорио спаси. Пръв до отбитата топка стигна Дибала, който покачи на 2:0 със своето попадение номер 100 в Серия “А”.

Домакините имаха и други положения, но все нещо не достигаше на Тами Ейбрахам да се разпише, а Андреа Петаня пропусна да върне интригата при една от опасните ситуации пред вратата на Руи Патрисио. "Джалоросите" си гарантираха победата в 61-вата минута, когато Рожер засече с глава центриране от корнер на Пелегрини.

Белоти беше радушно посрещнат от феновете на Рома при влизането си в 80-тата минута. Италианският национал можеше да ознаменува дебюта си с гол, но Ди Грегорио показа класа.

Рома вече има 10 точки и излезе начело в подреждането. След  тима на Моуриньо са Интер с 9 и Милан с 8 точки. В следващия кръг "джалоросите" ще гостуват на Удинезе.