Монца записа трета поредна загуба, Антов влезе в края

Монца записа трета поредна загуба и все още е без точка от началото на сезона в Серия А. Новакът загуби с 1:2 домакинството си на Удинезе. Българският национал Валентин Антов влезе в игра в 81-ата минута на мястото на Стефано Сенси.

Монца имаше шанс да поведе още във втората минута, когато Петаня бе изведен на добра позиция, но Силвестри се справи с удара му. В 13-ата минута попадение на Молина бе отменено поради засада. Двата отбора си размениха по един гол след половин час игра. Колпани откри резултата в 32-ата минута, а Бето изравни четири минути по-късно. Малко преди почивката Деулофеу пропусна добра възможност, а след него и Бето се размина с попадение.

В началото на втората част домакините можеха да поведат, но Бириндели не успя да реализира. Удинезе дочака своя момент и в 77-ата минута поведе. Дестини Удоджи изведе гостите напред след двойно с Нестеровски. Последваха поредица от смени, а Монца взе инициативата. Тимът на Джовани Стропа стигна до два удара към вратата на съперника. При първия топката мина покрай вратата, а при втория отиде в ръцете на Силвестри. Малко преди края гостите отново пратиха топката в мрежата, но то не бе зачетено поради засада.

Снимки: Gettyimages