Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Ювентус и Рома си вкараха красиви голове, но никой не надделя

Ювентус и Рома завършиха при 1:1 в дерби от 3-ия кръг на Серия “А”. Душан Влахович вкара за домакините още в 76-ата секунда след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Гостите изравниха чрез Тами Ейбрахам в 69-ата.

Торинци изиграха много силна първа част, в която реализираха едно попадение и пропуснаха да вкарат още, като веднъж и ВАР не им зачете гол. След това обаче "джалоросите" изравниха играта и стигнаха до гол, който се оказа достатъчен за точка. Освен това и двата тима свалиха значително темпото в последните около 15-20 минути.

Наставникът на домакините Масимилиано Алегри гласува доверие на 19-годишния халф Фабио Мирети за сметка на Уестън Маккени. В центъра на защитата пък действаше Данило в тандем с Бремер. На вратата се завърна Войчех Шчесни, а в атака през второто полувреме се появи новото попълнение Аркадиуш Милик.

Треньорът на Рома Жозе Моуриньо спази обещанието си да направи само една промяна в стартовите 11 в сравнение с тези от изминалия мач срещу Кремонезе, като Неманя Матич заменя получилия травма Николо Дзаниоло. Доскорошният любимец на тифозите на Юве Пауло Дибала беше титуляр за “вълците” .

Стадионът е разпродаден за дербито, което означава, че по трибуните ще има 41 500 зрители.

Началото се оказа перфектно за домакините, защото още преди изтичането на втората минута Душан Влахович реализира за 1:0. Нападателя изпълни по блестящ начин пряк свободен удар и не даде шанс на Руи Патрисио.

10 Ювентус - Рома, Серия "А" 27-08-2022

Попадение "отвори" мача и двата тима се хвърлиха в битка. Гостите нанесоха първия си точен изстрел в 7-ата минута чрез Лоренцо Пелегрини. Алекс Сандро пък отправи топовен шут в 11-тата минута, който профуча в близост до вратата на Рома.

Пред Юве се откри отличен шанс да удвои в 16-ата минута, когато Мирети напредна с топката и подаде вдясно към връхлитащия Хуан Куадрадо, но неговият удар беше спасен от Патрисио.

Тифозите на Юве "изригнаха" за втори път в 25-ата минута след майсторско засичане от движение на Мануел Локатели, след което топката се спря в мрежата на вратата на Рома. Първоначално реферът Масимо Ирати посочи центъра, но колегите му от ВАР го сезираха да изгледа ситуацията заради игра с ръка на Влахович в атаката. В крайна сметка арбитърът взе решение да не признае попадението и резултатът остана 1:0.

В 35-ата Влахович спечели още един фал на почти същата позиция, от която реализира в началото на срещата. Този път обаче Куадрадо нанесе удар, а Патрисио спаси. Същото се случи и 4 минути по-късно, когато Влахович изпълни, но топката излетя в аут.

На почивката треньорът на Рома Жозе Моуриньо направи двойна смяна, променяйки и постройката на своя отбор, преминавайки към такава с четирима защитници.

Промяната даде резултат, защото Юве вече не стигаше лесно до положения. Веднъж Куадрадо застраши Патрисио с удар с левия крак, който обаче беше неточен. На "вълците" обаче също не им спореше играта в атака и те създадоха опасност чак в 68-ата минута. Тогава незабележимият до момента Тами Ейбрахам стреля с десния крак, но за Шчесни беше лесно да улови.

Секунди по-късно обаче Ейбрахам все пак опъна мрежата за 1:1. Английският нападател реализира с глава след забележителна асистенция на Дибала с ножичен удар след центриране от корнер.

Душан Влахович поиска дузпа в 73-тата, претендирайки за нарушение на Ибанес срещу него. Съдията Ирати обаче маркира фал на сърбина в атака.

Центриране в наказателното поле на Ювентус в 84-тата минута доведе до напрежение, но футболистите в бяло-черно успяха да изчистят чрез Милик.

До края на се случи нищо интересно и отборите си задоволиха с по една точка.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages