Хеттрик на Тимо Вернер поведе РБ Лайпциг към разгромна победа

Носителят на Купата на Германия РБ Лайпциг започна защитата на трофея с разгромна победа с 8:0 срещу четвъртодивизионния Тевтония (Отензен). Тимо Вернер заби хеттрик още до почивката, два гола вкара Андре Силва, а другите попадения за тима на Доменико Тедеско бяха дело на Емил Форшберг, Кристофър Нкунку и Дани Олмо. Вратарят на Тевтония Яник Цумак направи 13 спасявания, но и това не помогна на тима му да загуби с по-приличен резултат.

Мачът се игра на "Ред Бул Арена", въпреки че "червените бикове" се водеха гост. Вернер откри резултата в 19-ата минута, а веднага след подновяването на играта от центъра последва нова атака на РБ Лайпциг и германският национал отново беше точен. Той подаде за гола на Андре Силва, в 40-ата минута, след което оформи хеттрика си още преди края на полувремето.

През първата част РБ Лайпциг отправи 21 удара към вратата на противника и два пъти нацели гредите. Тевтония не стигна до нито едно чисто положение, но се защитаваше добре преди първия гол.

Най-интересният момент след почивката беше изпълнението на Форшберг, който се разписа с пета за 6:0. Тьорбен Утхоф можеше да зарадва феновете на Тевтония с почетно попадение, но прехвърлящият му удар не затрудни Янис Бласвих. Пропуск за четвъртодивизионния тим направи и Майк Лукович.

Утре е последният мач от 1/32-финалите, в който Байерн (Мюнхен) ще гостува на Виктория (Кьолн).