Нкунку донесе първа победа на Лайпциг, Тимо Вернер пак се прочу с пропуски

От четвъртия опит РБ (Лайпциг) успя да стигне до първа победа през новия сезон в Бундеслигата. Тя стана факт при домакинството на Волфсбург, което беше спечелено с 2:0 след две попадения на Кристофър Нкунку. Френският нападател откри още в 5-ата от дузпа, а в последните секунди добави още едно попадение. До днес “червените бикове” имаха две ремита и една загуба, но сега увеличиха актива си с 3 точки.

Лайпциг се представи силно и създаде куп положения, но множеството пропуски даде шанс и на съперника да се бори поне за точката.

Играчите на Волфсбург имаха своите шансове през второто полувреме, когато Лукас Нмеча (58’) и Йосип Брекало (60’) застрашиха Питър Гулачи, но вратарят на домакините се намеси отлични и в двата случая.

Тимо Вернер, който стартира на пейката, се появи в игра за РБ в последния около половин час. Германският национал обаче отново сътвори няколко сериозни пропуска, като на два пъти се оказваше сам срещу вратаря.

Той все пак се реваншира с голов пас към Нкунку за 2:0 в 90-ата, с което домакините си отдъхнаха.

“Вълците” са в криза и остават назад в класирането със само 2 точки.

Снимки: Imago