Унион влоши още положението на РБ Лайпциг

Унион (Берлин) победи с 2:1 като домакин РБ Лайпциг в мач от третия кръг на Бундеслигата. Попаденията за столичани бяха дело на Джордан Сибачу (32’) и Шералдо Бекер (38’), а точен за гостите бе Вили Орбан (83’). Играчите на Доменико Тедеско изиграха един от пореден слаб мач от началото на сезона и такъв, който не кореспондира с високите амбиции на тима. По този начин гостите продължават да нямат победа от началото на сезона в първенството.

Тимо Вернер имаше отлична възможност да открие резултата в 20-ата минута в полза на "биковете", когато Тимо Вернер бе изведен отлично зад гърба на отбраната, но в крайна сметка нацели гредата зад гърба на вратаря Фредерик Рьонов.

Домакините излязоха напред в 32-ата минута, след като много добра триходова комбинация в крайна сметка изведе Джордан Сибачу очи в очи с Янис Бласвих и той отбеляза за 1:0. Само седем минути след това футболистите на Урс Фишер вкараха второ попадение чрез Шералдо Бекер, койго навлезе в наказателното поле и с отличен удар с левия крак покачи преднината на своя тим.

Футболистите на РБ Лайпциг излязоха мотивирани да преобърнат съдбата си през втората част, но атаките им така и не успяваха да създадат сериозно напрежение и голови възможности. Въпреки това в 84-ата минута те успяха да намалят изоставането си чрез своя капитан Вили Орбан, който се възползва от грешка на вратаря на домакините Рьонов и прати топката в мрежата за 1:2. След попадението гостите успяха на няколко пъти да създадат ново напрежение около наказателното поле на Унион, но липсваше качествен завършващ удар.

С тази победа Унион (Берлин) продължава отличния старт на сезона си и вече има 7 точки от първите три кръга в Бундеслигата. От своя страна РБ Лайпциг има едва 2 от същия брой мачове и прави труден старт.

Снимки: Gettyimages