Майорка си тръгна с трите точки от "Вайекас"

Майорка записа първа победа от началото на сезона в Ла Лига. Тимът от Балеарските острови спечели с 2:0 гостуването си на Райо Валекано и вече е в горната половина на таблицата с 4 точки, колкото имат и "пчеличките". Ведат Муричи даде преднина на Майорка в 13-ата минута, а в средата на второто полувреме южнокореецът Канг-Ин Лий удвои аванса на тима, воден от Хавиер Агире.

За Райо това е първо поражение. В предишните два кръга отборът от "Вайекас" направи равенство с Барселона и победи Еспаньол, като дори не допусна гол във вратата си. Днес мадридчани имаха солидно надмощие по отношение на притежанието на топката и отправиха повече удари от съперника си, но нито един от тях не попадна в очертанията на вратата.

Ранното попадение за Майорка сериозно обърка плановете на домакините. До гола се стигна след пресечено подаване от Даниел Родригес и перфектно центриране към Муричи, който беше точен с глава. Малко по-късно косовският нападтел имаше претенции за дузпа, но те бяха подминати от съдията Хосе Санчес. Майорка имаше шанс да изравни в 34-ата минута, но мощният шут на Радамел Фалкао прати топката в гредата.

И през второто полувреме Райо Валекано доминираше, но груба грешка на Пате Сис позволи на Канг-Ин Лий да излезе сам срещу Столе Димитриевски, а последвалият шут беше неспасяем. Домакините не успяха да реагират и Майорка заслужено стигна до трите точки. В края гол на Абдон Пратс от гостите беше отменен заради засада.