Десетима от Райо надвиха десетима от Еспаньол

Райо Валекано записа първата си победа от началото на сезона в Ла Лига. "Пчеличките" се наложиха с 2:0 в гостуването си на "RCDE Стейдиъм" в Барселона от 2-рия кръг. Интересното е, че и двата тима играха повече от час с по 10 души на терена, след като техни играчи бяха изгонени в началото на двубоя.

Гостите първи останаха в намален състав в 17-ата минута, когато Флориан Лежюн си изкара два жълти картона в рамките на три минути и съдията му посочи пътя към съблекалнята.

В 31-вата минута и Сержи Гомес от състава на домакините видя червения картон за удар с ръка в лицето на съперников футболист. В ситуацията се намеси и ВАР, който подсказа на съдията да прегледа ситуацията.

В 40-ата минута Райо откри резултата. След заучено положение от фаул Иси Паласон направи двойно подаване с Унай Лопес и стреля мощно по земя, като успя да забоде топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

В 59-ата минута резултатът бе удвоен в полза на "пчеличките". Алваро Гарсия нахлу на скорост отляво и подаде успоредно на голлинията, а Пате Сис засече топката в опразнената врата за 0:2.

До края Еспаньол има за какво да съжалява, като на три пъти играчи на домакините нацелиха гредите зад Столе Димитриевски, но топката така и не влезе във вратата.

В крайна сметка Райо Валекано се поздрави с победата, като с 4 точки в актива си дори временно оглави класирането. Еспаньол остава с 1 точка на 14-ата позиция.