Лех си спести драми в Люксембург, Ракув не издържа в Прага

Лех (Познан) изигра още един колеблив мач през сезона, но влезе в групите на Лигата на конференциите. Шампионът на Полша направи 1:1 като гост на Дюделанж и елиминира тима от Люсембург с общ резултат от двете срещи 3:1.

Дюделанж оказа сериозна съпротива на по-класния си съперник. Домакините откриха в 32-рата минута с попадение на Мехди Кирх, а имаха и други положения, но ги пропиляха. В 60-ата минута Гиорги Цитаишвили технично изведе Жоел Перейра в наказателното поле и португалецът вкара гола на успкоението за Лех.

Другият полски представител - Ракув, отпадна драматично от Славия (Прага). Чехите се възползваха от домакинството си и в редовното време спечелиха с 1:0 благодарение на гол на Моузес Юзор в 62-рата минута. Така общият резултат стана 2:2 и се стигна до продължения. Славия атакуваше повече и в 122-рата минута публиката на "Фортуна Арена" избухна след гола на Иван Щранц, пратил тима в групите.