Кьолн тръгна успешно, но ранно изгонване обърка всичко

Унгарският МОЛ Фехервар осъществи обрат и записа изненадваща победа с 2:1 при визитата си на германския Кьолн от плейофите на Лигата на конференциите.

„Козлите“ взеха ранен аванс, след като още в 14-ата минута се разписа намиращият се в силна форма Флориан Дитц. С това обаче се изчерпаха добрите новини за тима през тази вечер. Само шест минути по-късно той остана в намален състав, след като Юлиан Шабо си изкара червен картон като последен в отбраната. Така гостите успяха да постигнат пълен обрат още преди почивката с голове на Будву Зивзивадже (32’) и Палко Дардай (40’), на когото асистира именно грузинският нападател. Макар и с човек по-малко на терена, през втората част домакините изцяло контролираха играта, но така и не стигнаха поне до изравнителен гол, с който да избегнат поражението. Така те ще разчитат на задължителна победа на реванша в Секешфехервар след седмица, за да влязат в групите на турнира.

В друг мач от плейофите на турнира полският Лех (Познан) постигна очакван успех с 2:0 като домакин на Дюделанж. Победата дойде с голове на Кристофър Велде (6’) и Микаел Ишак (66’), а в 88-ата минута техният съотборник Антонио Милич си изкара директен червен картон. Реваншът е следващата седмица в Люксембург.

Снимки: Gettyimages