ФКСБ и ЧФР Клуж са в групите, Университатя (Крайова) не успя

Два от трите румънски отбора в плейофите на Лигата на конференциите се класираха за груповата фаза. ФКСБ удари с 3:1 като гост Викинг и елиминира норвежците с общ резултат 4:3. Зрелищен гол в последната минута донесе успех с 1:0 на ЧФР Клуж срещу Марибор, а Университатя (Крайова) беше съвсем близо до победа с продължения при визитата си на Апоел (Беер Шева), но допусна изравняване и отпадна при дузпите.

ФКСБ беше притиснат до стената след загубата с 1:2 от Викинг в Букурещ. Отборът на Николае Дика излезе с много офанзивна тактика в реванша и изненада норвежците. Още във 2-рата минута Малком Еджума откри в полза на ФКСБ, но в средата на полувремето домакините получиха дузпа и Златко Трипич изравни. Андрей Кордеа отново изведе гостите напред в 54-ата минута, а дълбоко в добавеното време румънският гранд получи дузпа, която Ристо Радунович реализира и прати ФКСБ в групите.

Шампионът ЧФР Клуж не допусна изненада срещу Марибор и се наложи с 1:0, а това беше напълно достатъчно след нулевото равенство в Словения преди седмица. И тук румънският тим стигна до успеха в самия край на мача. Точен беше Лоро Цвек с красива задна ножица. Бившият халф на ЦСКА - София Карло Мухар се появи като резерва за ЧФР Клуж в заключителните секунди.

Вечерта щеше да е перфектна за румънските представители, но Университатя пропусна за първи път в историята си да влезе в груповата фаза на някой от евротурнирите. Отборът от Крайова направи 0:0 при гостуването си на Апоел (Беер Шева) и това означаваше продължения след равенството 1:1 в първия мач. В допълнителните 30 минути румънците поведоха с гол от фаул на Анте Рогулич, но много бързо Томер Хемед изравни. При дузпите за румънците сбъркаха Андрей Иван и Никушор Банку.