Динамо (З) изстрада влизането си в групите на ШЛ с победа след продължения

Хърватският Динамо (Загреб) стана последният участник в груповата фаза на Шампионската лига. Екзекуторът на родния Лудогорец надделя с 2:1 в редовното време при домакинството си на Бодьо/Глимт. Първият мач беше завършил 1:0 в полза на норвежците и така заради общият резултат от 2:2 реваншът влезе в продължения. В тях балканският гранд вкара нови две попадения и в крайна сметка спечели с 4:1.

Домакините изиграха чудесно първо полувреме и заслужено водеха с два гола преднина на почивката. Те поведоха още в 4-ата минута, след като цели трима противникови играчи не успяха да спрат Мислав Оршич да направи решаващия удар. В 35-ата минута Бруно Петкович дори надмина своя съотборник, след като удвои с чудесна задна ножица. Авансът на хърватите можеше да бъде още по-убедителен, но гредата спря удар на Ариян Адеми. Втората част обаче премина изцяло под диктовката на гостите и те заслужено намалиха изоставането си в 70-ата минута, когато Алберт Грьонбаек се промуши между двама съперникови футболисти и с шут по земя вкара първия си гол с екипа на тима, като вратарят Доминик Ливакович определено можеше да се намеси по-добре.

Така се стигна до продължения. В тях нямаше много възможности за гол, но въпреки това в края им динамовци стигнаха до не едно, а две попадения, в чиято основа беше резервата Йосип Дърмич. В 116-ата минута опитният нападател взриви трибуните с точния си шут от границата на наказателното поле. В 120-ата минута именно той поведе контраатака, която беше успешно завършена от друг играч – Петър Бочкай, подпечатал със своя гол ценната победа за Динамо.

Така хърватският първенец тази вечер ще чака да узнае съперниците си в груповата фаза на турнира, като е поставен в четвърта урна на жребия.

Снимки: Imago