Динамо спечели московското дерби със Спартак

Динамо спечели с 1:0 московското дерби срещу Спартак. Срещата бе от 6-ия кръг на руската Премиер лига.

Единственото попадение в мача бе дело на Константин Тюкавин в 27-ата минута на двубоя. още едно попадение на Динамо не бе признато заради засада. В края на двубоя пък тимът остана в намален състав, след като Никола Моро си изкара два жълти картона за две минути и трябваше да поеме към съблекалнята.

В другите срещи от кръга днес също имаше интересни резултати. Локомотив (Москва) разби с 3:0 Химки като гост, Нижни Новогород също си тръгна с успех като гост на Урал, но само с 1:0, докато в последния мач Ростов и Сочи си спретнаха зрелищно реми 2:2.

След изиграването на тези срещи Спартак остава начело в таблицата с 13 точки, пред Динамо (Москва) с 12 и Ростов на 3-ата позиция със същия актив.