Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Спартак (М) отново е лидер в Русия

Спартак (Москва) постигна четвърта поредна победа в руското първенство и се върна на първото място в класирането. Отборът на Гилермо Абаскал срази с 3:0 Сочи и събра 11 точки. Над всички на терена отново беше Куинси Промес. Нидерландецът реализира два гола за успеха, а едно попадение добави привлеченият от Криля Советов Антон Зинковский.

За Спартак това беше победа номер 500 в шампионата на Русия. До почивката Сочи се защитаваше добре и не допусна гол, но всичко се промени в 57-ата минута, когато Промес наказа грешка на гостите и откри резултата. Четвърт час по-късно Зинковский засече центриране на Александър Соболев за 2:0, а в края Промес се промъкна между няколко бранители и стреля безпощадно в далечния ъгъл.

В дебюта на новия си треньор Николай Писарев Химки отстъпи с 1:3 у дома на Ахмат и пропусна да се задъжи в горната половина на класирането. Тимът от Грозни взе солиден аванс до почивката с попадения на Александър Трошечкин (14') и Антон Швец (43'). Александър Ломовицкий намали в средата на втората част, но в самия край на срещата Артьом Тимофеев реши всичко в полза на Ахмат. Отборът на Андрей Талалаев вече е осми в подреждането с 8 точки - една повече от Химки.

Матео Стаматов не беше в групата на Оренбург, който победи с 1:0 другия новак - Торпедо (Москва). Двата тима бяха конкуренти във ФНЛ през миналия сезон, а сега Оренбург прави значително по-добър старт в елита и вече има 6 точки. Единственото поадение за домакините вкара Дмитрий Воробьов в 31-ата минута след асистенция на Джими Марин. Торпедо игра с човек по-малко след 49-ата минута, когато червен картон получи Иля Кутепов. Московчани останаха с едва 1 точка и са на дъното с класирането, заедно с Урал.

Много по-зрелищен беше мачът между Пари (Нижний Новгород) и Ростов, предложил цели 7 гола. Гостите се наложиха с 4:3 и излязоха на трета позиция в класирането с 11 точки, колкото има и шампионът Зенит. Два гола за Ростов вкара Дмитрий Полоз, а освен него за тима на Валерий Карпин се разписаха Даниил Уткин и Данил Глебов. За домакините точни бяха Николай Калинский (д.), Милсон и Тимур Сюлейманов. След днешното поражение отборът от Нижний Новгород е на 14-а позиция с 2 точки.

В следващия кръг е голямото московско дерби между Динамо и Спартак. Зенит ще е домакин на Торпедо, а ЦСКА (Москва) ще посрещне Ахмат.