Дуото Лукаку и Лаутаро отново заработи, а Интер записа убедителен успех над Христов и компания

Вицешампионът Интер записа втори пореден успех през новия сезон, след като спечели с категоричното 3:0 като домакин на Специя в двубой от втория кръг на Серия А. През първата част точен беше Лаутаро Мартинес (35’) след асистенция на партньора му в атака Ромелу Лукаку, а след почивката се разписаха Хакан Чалханоолу (52’) и резервата Хоакин Корея (82’). Българинът в състава на гостите Петко Христов започна на пейката, но се появи в игра в 67-ата минута.

Симоне Индзаги предприе само две промени сред титулярите си след трудния успех над Лече. Героят от въпросния мач Дензъл Дъмфрис си заслужи старт от първата минута, заменяйки Матео Дармиан. Федерико Димарко пък беше предпочетен като халф-бек отляво пред Робин Госенс и така освобожди място в защита, заето по този начин от Алесандро Бастони. Тандемът в атака отново беше съставен от Лукаку и Лаутаро. Гостите също бяха подредени в 3-5-2 с Кевин Агудело и Мбала Нзола като нападатели.

Първото по-сериозно положение дойде в 9-ата минута, когато при центриране от фал Бартломей Драговски отрази опасен удар с глава на Дъмфрис, след което гостите успяха да изчистят топката. Четири минути по-късно вратарят изби и шут на Лаутаро. След още три минути Алесандро Бастони също пробва мерника си, но далечният му шут излетя в аут. Следващата възможност за домакините се откри в 32-ата минута, когато "орлетата" не успяха да изчистят топката след корнер и тя се озова при Лаутаро, чийто удар от добра позиция обаче мина от външната страна на мрежата. При следващата си атака отлична комбинация даде шанс на Дъмфрис да се разпише, но и неговият изстрел се оказа неточен.

В 35-ата минута "нерадзурите" най-после стигнаха до заслужен гол. Тогава дълъг пас на Николо Барела беше отклонен с глава от Лукаку към Лаутаро, който откри резултата с шут по земя от дъгата на наказателното поле. Така точно 500 дни по-късно белгиецът и аржентинецът отново комбинираха за гол на тима. В 44-ата минута Барела с центриране постави топката на главата на Лукаку, но напречната греда спря неговия удар. При последвалия корнер Лаутаро получи отлична възможност да реализира втори гол, но от чиста позиция прати топката над вратата.

Втората част започна страхотно за гостите, които отбелязаха втория си гол в 52-рата минута. Тогава лошо изчистена топка в наказателното поле отиде при Чалханоолу, който я прати в мрежата със своя шут по земя. В следващите минути темпото на игра спадна, а в 67-ата на терена се появи Христов на мястото на Матия Калдара. По същото време беше заменен Лукаку, което даде шанс за изява на Един Джеко. В 72-ата минута при изпълнение на корнер именно Христов свали топката за Давид Стрелец, но нападателят само я прати в аут.

Десет минути по-късно влезлият от пейката Роберто Галярдини пусна прехвърлящ пас към Джеко, който задържа топката пред погледа на вратаря и я подаде на Корея, а аржентинецът я изстреля покрай двама противникови играчи за крайното 3:0. В 84-ата минута Кристиян Аслани направи дебюта си за "Змията", заменяйки Марсело Брозович. Три минути по-късно Драговски със своето спасяване не позволи на Джеко да добави името си сред голмайсторите. Така или иначе миланският гранд записа втората си победа от началото на кампанията.

ИНТЕР - СПЕЦИЯ 3:0

1:0 Лаутаро (35')

2:0 Чалханоолу (52')

3:0 Корея (82')

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, А. Бастони, Дъмфрис, Барела, Брозович, Чалханоолу, Димарко, Лаутаро, Лукаку

Специя: Драговски, Калдара, Кивиор, Николау, Джеси, Бурабия, Сала, С. Бастони, Реца, Агудело, Нзола

Снимки: Imago