Арнаутович и Болоня елиминираха Козенца, Андреа Христов не игра

Болоня постигна минимална победа с 1:0 над Козенца в среща от втория кръг на турнира за Купата на Италия и в следващата фаза ще се изправи срещу Козенца. Единствения гол вкара Никола Сансоне в 64-ата минута.

Българският национал Андреа Христов беше в групата на Козенца, но не се появи в игра. Като титулят за Болоня пък започна Марко Арнаутович, който може да премине в Манчестър Юнайтед. Австрийският нападател пропусна няколко положения и получи жълт картон след почивката.

“Гордеем се, че клуб като Манчестър Юнайтед проявява интерес към наш футболист. Ние обаче не смятаме да се разделяме с Марко. Искаме той да остане в отбора, защото е ключова част от проекта ни. Не става въпрос за пари”, коментира спортният директор на Болоня Марко ди Вайо.

В третия кръг е и Кремонезе. Новакът в Серия “А” надви с 3:2 Тернана. Автогол на Лука Богдан в 12-ата минута даде преднина на домакините, а в средата на полувремето те вече водеха с 2:0 след точен изстрел на Давид Окереке. Тернана изравни само за три минути след почивката с попадения на Пиетро Ровалия и Антонио Паулумбо. Успеха на Кремонезе донесе Джакомо Куалиата в 60-ата минута.

Следващият съперник на тима от Кремона ще е Модена.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!