След срещата на БФС с професионалните клубове

Аугсбург поднесе голямата изненада от началото на Бундеслигата и шокира Леверкузен

Аугсбург поднесе голямата изненада до момента във втория кръг на Бундеслигата и победи с 2:1 Байер (Леверкузен) като гост. Попаденията за футболистите на Енрико Маасен бяха дело на Фредерик Янсен (16’) и Андре Хан (82’), а за “аспирините” точен бе Чарлс Арангис в 44-ата минута. Това бе изключително лоша новина за тима на Херардо Сеоане, който за пръв път в своята история започва с три поредни загуби - те не успяха да се справят още на старта за Купата на Германия, където бяха надиграни от Елверсберг и в първия кръг на Бундеслигата, когато загубиха минимално от Борусия (Дортмунд).

Гостите започнаха добре двубоя и осъществиха няколко не лоши атаки към вратата на домакините. Те успяха да открият резултата в 15-ата минута, когато размяна на няколко бързи паса пред наказателното поле в крайна сметка изведоха Йенсен очи в очи с Андреай Луньов и той го преодоля за 1:0.

Футболистите на Херардо Сеоане успяха да изравнят минута преди края на редовното време на първата част чрез Чарлс Арангис се възползва от една лошо изчистена топка и с удар от границата на наказателното поле направи 1:1.

“Аспирините” започнаха втората част много по-активно и бяха близо до пълния обрат в 60-ата минута, когато стражът на гостите Рафаел Гикиевич трябваше на два пъти да се намесва решително, за да предотватява второ попадение в своята врата. Домакините достигнаха до второ попадение в 69-ата минута отново чрез Арангис, но то бе отменено поради нарушение. Вратарят на Аугсбург в тези минути изглеждаше вездесъщ и успяваше да се справи с многото напрегнати ситуации пред себе си.

Противно на логиката гостите успяха да отбележат второ попадение на своята сметка в една от редките си атаки след почивката в 82-ата, когато дълга топка достигна до Андре Хан и той с удар от границата на наказателното поле направи 1:2. След попадението играчите на Леверкузен отново взеха инициативата и започнаха да атакуват, но пропуските и отличните намеси на Гикиевич в крайна сметка запазвиха резултата в полза на гостите.

Следващият кръг Байер (Леверкузен) приема Хофенхайм в опит да вземе първа победа от третия опит, а Аугсбург приема Майнц.

Снимки: Gettyimages