Дузпи съхраниха мечтата на Палмейрас за трета поредна Копа Либертадорес

Носителят на трофея в Копа Либертадорес Палмейрас продължава на полуфиналите в турнира и ще се опита да вдигне най-ценното клубно отличие в южноамериканския футбол за трета поредна година. Тази нощ отборът на Абел Ферейра елиминира изключително драматично Атлетико МГ след нулево равенство в редовното време и победа с дузпи.

Преди седмица двата отбора направиха зрелищно 2:2, а днес Палмейрас започна по-силно и пропусна да вземе аванс в началните минути. В средата на полувремето безразсъдно влизане на Данило в краката на противников футболист остави тима от Сао Пауло с 10 човека. Първоначално халфът получи жълт картон, но след като прегледа ситуацията с помощта на ВАР, реферът го изгони.

Мачът много се изнерви, а футболистите на Палмейрас поискаха дузпа за нарушение на вратаря на Атлетико Еверсон, но такава не последва. Ветеранът Хълк беше най-активен в състава на гостите, но до него не стигаха качествени подавания.

Второто полувреме се превърна в корида и съдията Ролан вдигна 9 жълти и два червени картона. Атлетико имаше териториално надмощие, но Палмейрас се бранеше дисциплинирано.

В 64-ата минута мощен далечен удар на Сарачо затрудни Уевертон, но той внимаваше и изби в корнер. В 82-ата Густаво Скарпа повтори глупостта на Густаво и също видя червения цвят, а Палмейрас трябваше да доиграе двубоя си 9 човека. Малко след това Хълк шутира покрай гредата, а секунди преди дузпите и Едуардо Варгас от гостите беше изгонен.

Хълк вкара първия изстрел от бялата точка, като Атлетико повеждаше пет пъти, но Палмейрас винаги успяваше да изравни. Единственият, но фатален пропуск за гостите направи Рубенс при шестото изпълнение. Неговият удар беше спасен от Уевертон, а след това Мурило Серкейра прати Палмейрас в следващия кръг.

Отборът на Абел Ферейра ще има за съперник победителя от двойката Атлетико ПР - Естудиантес. Другият полуфинал ще е между Фламенго и Велес Сарсфийлд. Фламенго се класира вчера след втора победа срещу Коринтианс, а тази нощ Велес надви с 1:0 като гост Талерес в аржентинския сблъсък от четвъртфиналите и продължава с общ резултат 4:2. Единствения гол вкара Хулиан Фернандес в 79-ата минута.