Звездата на Бока съсипа мечтите на "генуезците"

Звездата на Бока Хуниорс Дарио Бенедето се превърна в антигерой за своя тим в осминафинала-реванш на Копа Либертадорес срещу Коринтианс. Пред препълнените трибуни на “Ла Бомбонера” играчът с №9 пропусна всичко възможно, включително и две дузпи, което се оказа пагубно за аржентинците и те отпаднаха след изпълнение на дузпи, като се разделиха с мечтата си да вдигнат трофея. Двубоят завърши 0:0 в редовното време, както и първата среща в Сао Пауло преди седмица, но при изпълнението на дузпите бразилците спечелиха с 6:5 и се класираха на четвъртфинал в най-престижния клубен турнир в Южна Америка

Бившият нападател на Марсилия, който се очакваше да бъде козът на “жълто-сините”, първо пропусна стопроцентово положение в 19-ата минута, когато прати топката висока над вратата от няколко метра от голлинията. В 31-ата минута Бенедето пропиля и дузпа, след като нацели лявата греда, а през второто част останал сам срещу вратаря профука поредното чисто положение.

При дузпите двата тима бяха точни след първите два изстрела. Рохо и Искерос се разписаха за домакините, докато Сантос и Кантило вкараха за гостите. Вила пропусна третата дузпа, но Густаво и Мело объркаха за бразилците, докато Фернандес бе дал преднина на Бока. При петата дузпа Бенедето застана зад топката, но стреля толкова лошо, че прати коженото кълбо в трибуните. Така вместо той да класира своя тим, се стигна до отпадане на Бока, след като Коринтианс вкара следващите четири удара- Гуедес, Рони, Питон и Жил. Ромеро и Варела вкараха за “генуезците”, но Рамирес сбърка осмата дузпа за Бока преди Жил да се разпише и да прати шампиона на света от 2012 година сред 8-те най-добри в турнира.