Ривър Плейт опита всичко, но отпадна от Копа Либертадорес

Ривър Плейт не успя да се класира за четвъртфиналите на Копа Либертадорес. Четирикратният шампион в турнира отпадна от друг аржентински тим - Велес Сарсфийлд, след нулево равенство в реванша на "Монументал". Футболистите на Марсело Гаярдо имаха огромно надмощие в хода на целия двубой, но отправиха само един точен удар към противниковата врата.

Велес направи няколко опасни контри, но преди всички се защитаваше и се класира сред най-добрите осем благодарение на минималната си победа с 1:0 преди седмица. Там отборът на Александър Медина ще се изправи срещу сънародниците си от Талерес.

Първото чисто положение се откри пред Брайън Ромеро в 6-ата минута, но той стреля покрай гредата. Малко по-късно стражът на Ривър Франко Армани изби опасен удар на Валтер Бой. Отново Ромеро в средата на първото полувреме пропиля добър шанс да изравни общия резултат.

В 50-ата минута звездата на домакините Хулиан Алварес засече с глава центриране от фланга, но не уцели вратата. Велес отговори с шут на Николас Гараялде, спасен от Армани. В 79-ата минута появилият се като резерва за Ривър Матиас Суарес прати топката в мрежата, но голът му беше отменен заради игра с ръка.

Това беше мач номер 400 за Гаярдо начело на "милионерите", а своите последни двубои с екипа на тима изиграха Хулиан Алварес и Енцо Фернандес, които ще преминат съответно в Манчестър Сити и Бенфика. Дебют за Велес Сарсфийлд пък направи уругвайският ветеран Диего Годин. Той влезе в добавеното време.

В другото аржентинско дерби на осминафиналите Талерес се наложи с 2:0 като гост на Колон и продължава напред с общ резултат 3:1. Точни за тима от Кордоба бяха Федерико Джироти (47') и Анхело Мартино (90').

Талерес е на четвъртфинал в Копа Либертадорес за първи път в 109-годишната си история.

Палмейрас за втори път разгроми Серо Портеньо - 5:0. Автогол на Брайън Самудио в 37-ата минута даде преднина на бразилците, а след почивката се разписаха Рони (2), Брено Лопеш и Густаво Гомес. На четвъртфиналите Палмейрас ще срещне Атлетико МГ, който вчера елиминира еквадорския Емелек с късен гол от дузпа на Хълк.

На четвъртфиналите е и Фламенго. Грандът от Рио де Жанейро съкруши колумбийския Депортес Толима със 7:1. Над всички беше ветеранът Педро, който реализира 4 от головете. Габигол и Матеуш Франка бяха точни по веднъж, а Хулиан Киньонес си заби автогол. Същият футболист вкара и единственото попадение за гостите.

Фламенго продължава напред с общ резултат 8:1 и в следващия кръг ще има за съперник. Коринтианс. Последният четвъртфиналист ще определят Естудиантес и Форталеза. Двубоят в Бразилия завърши 1:1, а реваншът е тази нощ.

Снимки: Gettyimages