Ясен е и последният четвъртфиналист в Копа Либертадорес

Естудиантес разгроми с 3:0 Форталеза и стана последният отбор, който се класира за четвъртфиналите на Копа Либертадорес. Първият мач преди седмица завърши 1:1, но на своя стадион в Ла Плата съставът на Рикардо Сиелински беше безмилостен и в следващия кръг ще има за съперник друг тим от Бразилия - Атлетико ПР.

Още в 9-ата минута домакините поведоха с гол на Мануел Кастро, а в 22-ата Яго Пикашу от Форталезе получи директен червен картон. Веднага след почивката отново Кастро беше точен за 2:0 и до голяма степен сложи край на интригата. В 57-ата минута Естудиантес вкара и трети гол, дело на Франко Сапиола.

На четвъртфиналите ще има само представители на Бразилия и Аржентина. Най-голям интерес предизвиква дербито между Фламенго и Коринтианс. Другите двойки са Пламейрас - Атлетико МГ и Талерес - Велес Сарсфийлд. Първите мачове ще се изиграят в началото на август.

Снимки: Gettyimages