Още един новак в Серия “Б” изхвърли елитен тим от Купата на Италия

Новакът в Серия “Б” Модена поднесе поредната изненада в първия кръг на турнира за Купата на Италия, след като надигра елитния Сасуоло с 3:2 като домакин. Така “канарчетата” последваха примера на друг новак в италианската втора дивизия - Бари, който вчера разби съперника си от Серия "А" Верона с 4:1 като гост.

Новак в Серия “Б” разби Верона за Купата на Италия, Асколи продължи напред без помощта на Илиев

Двубоят започна отлично за Модена, който поведе още в 11-ата минута с гол на Диего Фалчинели. В 30-ата минута Никола Мости удвои преднината на тима. Доменико Берарди върна надеждите на Сасуоло в добавеното време на първата част, когато се разписа от дузпа. В 52-ата минута обаче Мости покачи резултата на 3:1 с втория си гол в срещата. До нейния край силите на “неровердите” стигнаха само за втори гол, който беше отбелязан от Каан Айхан в 88-ата минута.

В друг мач от турнира по същото време Дженоа елиминира Беневенто след домакинска победа с 3:2. “Грифоните” направиха силна първа част, в която нацелиха две греди, но също така стигнаха и до два гола на Алберт Гудмундсон (35’, 45’) след асистенции на Масимо Кода. Камил Глик обаче върна интригата в срещата още в добавеното време на първото полувреме, когато намали изоставането на “вещиците” със своя гол. В 64-ата минута обаче Кода реализира третото попадение на домакините, след като беше точен от дузпа. Гостите не успяха да избегнат отпадането, отбелязвайки само още един гол, като резервата Нермин Карич беше точен дълбоко в добавеното време на срещата.

Снимки: Imago