Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Новак в Серия “Б” разби Верона за Купата на Италия, Асколи продължи напред без помощта на Илиев

Новакът в Серия “Б” Бари поднесе поредната изненада в първия кръг на турнира за Купата на Италия, след като спечели с категоричното 4:1 като гост на елитния Верона.

Началото на мача не предвещаваше такъв развой, след като “мастифите” поведоха в резултата в 16-ата минута след попадение на Кевин Лазаня. “Петлетата” обаче стигнаха до пълен обрат още преди почивката след голове на Микаел Фолоруншо (30’) и Уалид Кедира (44’). През второто полувреме Кедира добави нови две попадения, с които оформи своя хеттрик и гарантира успеха на Бари. Първо нападателят беше точен от дузпа в 53-ата минута, а в 78-ата се разписа и от игра. Домакините пък завършиха двубоя в намален състав след червения картон на капитана им Давиде Фараони в 69-ата минута след бурен протест срещу съдията.

В друга среща от турнира по същото време Асколи спечели визитата си на Венеция с 3:2. Българският национал Атанас Илиев беше оставен извън групата на “кълвачите”, а за “крилатите лъвове” отсъстваха цели 13 играчи заради бум на коронавирус в тима. Гостите поведоха в резултата в 36-ата минута чрез Дарио Шарич, а Марчело Фалцерано удвои преднината им в 70-ата минута. В края на мача обаче те се отпуснаха, което предизвика късна драма. Само в рамките на две минути - в 88-ата и 89-ата, 18-годишният Хилмир Микаелсон изравни резултата с двете си попадения след асистенции на Андрия Новакович. “Бианконерите” все пак реагираха светкавично и стигнаха до победен гол в началото на добавеното време, дело на Антони Фонтана.

По-късно тази вечер има още два мача за Купата на Италия: Салернитана - Парма и Монца - Фрозиноне, където родният защитник Валентин Антов стартира от пейката за домакините.

Снимки: Imago