Вердер, Унион (Берлин) и Дармщат продължават във втория кръг за Купата на Германия

Завърналият се в Бундеслигата Вердер (Бремен) преодоля първия кръг и на турнира за Купата на Германия, отстранявайки Енерки (Котбус) с 2:1 като гост. Головете вкараха Романо Швид и Мичел Вайзер във всяко полувреме. Българският полузащитник на гостите Илия Груев-младши остана на пейката.

Шмид откри резултата две минути преди края на първото полувреме след прецизен пас на Никлас Фулкруг, а в 73-ата Вайзер добави нов гол, за който обаче му помогна и рикошет в крак на защитник. Но домакините, които играят в четвърта лига, създадоха нерви на елитния тим с точния изстрел на Тим Хайке 7 минути по-късно. В последните минути играчите от Източна Германия създадоха натиск, но нищо сериозно не се случи.

Друг отбор от Източна Германия и също играеш в четвърта лига – ФК Кемниц, направи труден живота на друг елитен отбор Унион (Берлин) и се предаде чак след продълженията, които завършиха 1:2. Тобиас Мюлер откри за домакините в 62-ата минута c глава, но само след две дебютантът Джордан Зиебачой изравни. Крайното 1:2 оформи Кевин Беренс 6 минути преди края на 120-те минути.

В третата среща от ранната програма днес Дармщат от втора лига отнесе с 3:0 Инголщат като гост. Срещата беше решена през първото полувреме, след като Филип Тийц откри в 15-ата минута, а Тобиас Кемпе от дузпа в 42-ата покачи. Крайното 3:0 оформи Маркус Варминт шест минути преди края на двубоя.

Снимки: Gettyimages