Луис Суарес с първи гол след завръщането си в Уругвай

Луис Суарес нямаше нужда от много време, за да отбележи първия си гол, след като се завърна в Насионал. Грандът от Монтевидео победи с 3:0 Рентистас в среща от втория кръг на уругвайския шампионат, а 35-годишният нападател стана автор на третото попадение.

Суарес се появи в игра на почивката, а в 59-ата минута беше точен с глава, засичайки на близката греда центиране от корнер на Брайън Окампо. В 84-тата минута бившият футболист на Грьонинген, Аякс, Ливърпул, Барселона и Атлетико Мадрид пропусна дузпа, а в последните секунди на двубоя вратарят на гостите изби негов акробатичен удар.

Суарес направи повторния си дебют за Насионал преди няколко дни, при загубата с 0:1 от Атлетико ГО в първи четвъртфинал за Копа Либертадорес. Тази нощ той изигра първия си мач в първенството на Уругвай от 16 години насам.

Суарес и Видал дебютираха за новите си клубове

Другите попадения за Насионал срещу Рентистас бяха дело на Хосе Луис Родригес (4’) и Игнасио Рамирес (42’). Победата беше първа за гранда от Монтевидео през сезона. В предишния кръг тимът отстъпи с 1:2 на Малдонадо.