Суарес и Видал дебютираха за новите си клубове

Луис Суарес дебютира за Насионал (Монтевидео) при домакинската загуба с 0:1 от бразилския Атлетико Гоянензе в първи четвъртфинален мач в южноамериканския турнир Копа Судамерикана. Нападателят влезе като резерва, но не успя да помогне на тима да избегне загубата.

Луис Фернандо вкара единствения гол в 23-а минута на мача в Монтевидео. Насионал бе близо до изравнително попадение след подаване на Суарес към Хуан Рамирес, но след удара на последния топката срещна гредата. Реваншът в Бразилия ще се играе е на 9 август.

35-годишният Луис Суарес се завърна в родината си, след като договорът му с Атлетико Мадрид изтече. Ветеранът се надява да играе редовно и да бъде във форма за Световното първенство в Катар в края на годината.

Друга южноамериканска звезда - Артуро Видал, дебютира за бразилския Фламенго в най-престижния турнир на континента Копа Либертадорес. Чилиецът влезе като резерва в 73-тата минута при победата с 2:0 над Коринтианс в бразилския сблъсък на четвъртфиналите в турнира.