Динамо (Загреб) стъпи накриво преди реванша с Лудогорец

Динамо (Загреб) направи първа грешна стъпка в хърватското първенство. Тя дойде между двата мача с Лудогорец от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Отборът на Анте Чачич стига само до 1:1 при визитата си на Вараждин и вече не е с пълен актив.

Чачич очаквано съхрани силите на голяма част от титулярите си. Домакините, които са новак в елита, преди седмица отстъпиха с 0:2 на Хайдук (Сплит), а днес се противопоставиха значително по-успешно на другия местен гранд.

Динамо игра силно само между 25-ата минута и края на полувремето. Натискът на “модрите” даде резултат секунди преди почивката, когато Петар Бочкай центрира от левия фланг, а Дарио Шпикич засече с глава на далечната греда.

През втората част шампионите се опитаха с минимум усилия да вземат трите точки, но бяха наказани от юношата на Хайдук Микеле Шего в 63-ата минута. Той вкара за 1:1 след пас на Андрис Ерера, а Динамо така и не успя да отговори.

Снимки: Cropix