Куартараро излезе начело след втората тренировка на „Силвърстоун“

Световният шампион в MotoGP Фабио Куартараро оглави общото класиране в края на втората свободна тренировка преди надпреварата за Гран При на Великобритания, с която се подновява сезона в кралския клас след шестседмичната лятна пауза.

Фабио Куартараро пред Sportal.bg: Не знам защо получих наказание за инцидента на „Ассен“

Миналогодишният победител на „Силвъсртоун“ успя да направи обиколка за 1:58.946 на британското трасе, като единствен той успя да слезе под границата от 1:59. Втората позиция в класирането зае шампионът за 2020 година Жоан Мир, който бе с 0.154 секунди по-бавен от настоящия носител на титлата. Топ 3 в края на вторите 45 минути за подготовка допълни Маверик Винялес, който завърши на 0.177 зад своя бивш съотборник Куартараро.

Победителят от първата тренировка по-рано днес Йоан Зарко от Прамак Дукати се нареди на четвъртото място в края на петъчния ден, с пасив от 0.188 спрямо сънародника си Куартараро. Петицата затвори най-близкия преследвач на пилота на Ямаха в битката за титлата Алейш Еспаргаро, който остана на 0.207 зад световния шампион.

Останалите позиции в топ 10, които дават право на директно участие във втората фаза на утрешната квалификация, към момента се заемат от Мигел Оливейра, Алекс Ринс, Енеа Бастианини, Джак Милър и Марко Бедзеки. Първи извън десетката преди утрешната трета тренировка е Франческо Баная, който остана на само 0.007 секунди зад Бедзеки.

Той и всички останали пилоти извън топ 10, сред които личат имената на Хорхе Мартин, Пол Еспаргаро и Фабио ди Джанантонио, ще имат още един, последен шанс да се класират директно за битката за първите четири редици на стартовата решетка. Той ще дойде утре, по време на третата тренировка, която започва в 11:55 часа българско време.

Снимки: Gettyimages