Германия си уреди среща с Англия на "Уембли" на финала на Европейското за жени

Германия стана вторият финалист на Европейското първенство по футбол за жени. Бундестимът спечели с 2:1 втория полуфинал срещу Франция и така си уреди среща в битката за трофея срещу домакина Англия на "Уембли". Аплодисментите тази вечер бяха за капитанката на германките Александра Поп, която отбеляза и двата гола за своя тим и по този начин донесе бленуваната победа.

Резултатът в мача бе открит в 40-ата минута. Тогава Свеня Хут центрира отдясно и прати топката около точката на дузпата, където Поп изпревари прекия си пазач и от въздуха засече кълбото в мрежата за 1:0.

Франция бързо се окопити и в края на първата част възстанови равенството. Това стана след автогол на вратарката на Бундестима Мерле Фромс. Кадидиату Диани отправи силен шут от дистанция, топката срещна гредата и рикошира в гърба на вратарката, за да влезе във вратата за 1:1.

Германия обаче стигна до успеха в 76-ата минута с втори гол на Поп. И този път бе повторена комбинацията от първия гол. Хут центрира в наказателното поле, а капитанката този път с глава порази вратата за 2:1.

Така Германия се класира на финала, където ще опита да спечели 9-ата си европейска титла в класически сблъсък с Англия. "Трите лъва" пък мечтаят за първи успех след двете втори и двете трети места в историята си до момента.