Германия наказа грешките на Австрия и отива на 1/2-финал на Европейското по футбол за жени

Германия е вторият полуфиналист на Европейското първенство по футбол за жени. Тази вечер Бундестимът се наложи с 2:0 над съседите си от Австрия на 1/4-финала и така намери място в следващия етап от надпреварата.

Австрийките има за какво да съжаляват, тъй като и двата гола за съперника дойдоха след техни грешки. Освен това и късметът не бе с тях, тъй като удариха три греди.

Германия поведе в 25-ата минута. Тогава след поредица от грешки в отбраната на австрийките Клара Бюл отне топката, напредна в наказателното поле и подаде към точката на дузпата, където Лина Магул стреля във вратата за 1:0.

Второто попадение за германките падна в 90-ата минута и то отново бе буквално подарено от австрийките. Те решиха да разиграват топката в наказателното си поле, вратарката Мануела Цинсбергер се засуети и изстреля кълбото в тялото на Александра Поп и от там то се озова във вратата за крайното 2:0.

Така Германия се класира на 1/2-финал в турнира, където чака победителя от мача между Франция и Нидерландия.